Δημοτικές Εκλογές 2014

Ανακοίνωση κ. Νεκτάριου Κουκούλη για την απόφασή του να μη είναι υποψήφιος στις δημοτικές εκλογές του Μαΐου.

Δελτίο Τύπου.
Αγαπητοί –ές δημότες και δημότισσες της Αίγινας, μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας υποβολής υποψηφιοτήτων για τις Δημοτικές Εκλογές του Μάη, θεωρώ υποχρέωσή μου να σας ενημερώσω ότι δεν θα είμαι υποψήφιος. Η απόφασή μου αυτή, πέρα από οικογενειακούς και προσωπικούς λόγους, αποτελεί κυρίως πολιτική επιλογή. Θα ασκήσω τα καθήκοντά μου, ως Αντιδημάρχου, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ως και την τελευταία ημέρα της θητείας μας, όπως και έχω κάνει από την 1/1/2011, τιμώντας θεσμικά την εμπιστοσύνη που έδειξε στο πρόσωπό μου ο κ. Δήμαρχος Αίγινας. Η μη συμμετοχή μου δε σημαίνει απόσυρση από την αυτοδιοικητική δράση.

Παραμένω ενεργός πολίτης, θα παρακολουθώ τις εξελίξεις και όταν κρίνω ότι απαιτείται θα παρεμβαίνω, ενημερώνοντάς σας για τις θέσεις μου. Σας ευχαριστώ όλους και όλες για την αγάπη και την εκτίμηση που μου έχετε δείξει. Εύχομαι σε όλους τους υποψηφίους Δημάρχους και τα μέλη των συνδυασμών τους, καλή και ποιοτική πορεία ως την ώρα της κάλπης. Σε εκείνους που θα εκλεγούν, εύχομαι να έχουν καλή επιτυχία στο δύσκολο έργο που αναλαμβάνουν. Τους καλώ να αξιοποιήσουν ό,τι θετικό τους παραδίδω, αλλά και να δημιουργήσουν ακόμα περισσότερες προϋποθέσεις, ώστε η Αίγινά μας να πάει Μ.ΠΡΟ.ΣΤΑ. .   
28/4/2014
ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ Γ. ΚΟΥΚΟΥΛΗΣ
Αντιδήμαρχος Διοικητικών και Οικονομικών Υπηρεσιών
Πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής
Πρόεδρος Επιτροπής Παιδείας