Τα ψηφοδέλτια της Λαϊκής Συσπείρωσης στο Δήμο και την Περιφέρεια.



Δελτίο Τύπου
ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΑΙΓΙΝΑΣ
Αιγινήτες Αιγινήτισες,
Οι εκλογές της 7ης Νοέμβρη γίνονται σε μια εποχή που ο  λαός μας
βρίσκεται απέναντι σε μια ολομέτωπη επίθεση στα δικαιώματά του.
Μια επίθεση που αποβλέπει στην εξασφάλιση ακόμη μεγαλύτερης
κερδοφορίας της πλουτοκρατίας.
Η «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΑΙΓΙΝΑΣ» καλεί κάθε λαϊκή οικογένεια σε
μια συστράτευση δράσης ενάντια στην αντιλαϊκή καταιγίδα.
Για να ανοίξει ο δρόμος της λαϊκής αντεπίθεσης.
Για ένα άλλο δρόμο ανάπτυξης που θα υπηρετεί τις λαϊκές ανάγκες
και όχι τα κέρδη των καπιταλιστών.
Αυτόν τον δρόμο προτείνουν οι δυνάμεις της  «ΛΑΪΚΗΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗΣ»
που στηρίζει το ΚΚΕ.
Η αποφασιστική ενίσχυση του συνδυασμού μας θα δώσει νέα ώθηση
στον αγώνα του Αιγινήτικου λαού για τα γενικά και τα τοπικολαϊκά
προβλήματα.
Η παρουσία της  «ΛΑΪΚΗΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗΣ» στο Δημοτικό Συμβούλιο
αυτό το στόχο θα υπηρετήσει με το αγωνιστικό της ψηφοδέλτιο, που το
απαρτίζουν αγωνιστές που αποτελούν εγγύηση στον αγώνα για την
υπεράσπιση των λαϊκών συμφερόντων.
ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΑΙΓΙΝΑΣ
ΚΟΤΤΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
1. Αγγελοκαστρίτης Δαμιανός (Μάκης) του Γεωργίου
2. Αγόρου Βασιλική του Κωνσταντίνου                                   Βρεφονηπιοκόμος
3. Ανδρούτσος Γεώργιος του Παναγιώτη Σπυρίδωνος                       Δημοσιογράφος
4. Βλαχούτσικου Ιωάννα του Αργυρίου                                   Έμπορος
5. Γαλανόπουλος Εμμανουήλ του Ιωάννη                                  Συνταξιούχος ΙΚΑ
6. Γλαντζής Νικόλαος του Κωνσταντίνου                                 Συνταξιούχος Ναυτικός
7. Διαβολάκης Στυλιανός του Αθανασίου                                 Συνταξιούχος αντιστασιακός
8. Ισηγόνη Ευφροσύνη Μαργαρίτα του Ιωάννη                             Φυσικός - Συγγραφέας Ε.Ε.Λ.
9. Καλαμάκης Ιωάννης του Γεωργίου                                     Τεχνικός Δ.Υ.
10. Κλινάκης Ιωάννης του Σταύρου                                      Γλύπτης
11. Κοττάκης Γεώργιος του Στυλιανού                                   Ξυλουργός
12. Κοττάκη Μαρία του Στυλιανού                                       Νηπιαγωγός
13. Κοττάκη Τριανταφυλλιά του Διαμαντή                                Κεραμίστρια
14. Λυκούρη Ευαγγελία  (Λιλίκα) του Παναγιώτη                         Δασκάλα
15. Λυκούρη Μαρδικούλα του Κωνσταντίνου                               Ιδιωτική υπάλληλος
16. Πάνος Αντώνιος του Αριστοτέλη                                     Συνταξιούχος τυπογράφος
17. Παπουτσίδης Θεόδωρος του Αντωνίου                                 Ιδ. υπάλληλος - Αντι/δρος Σωμ. Εμπορουπαλλήλων Πειραιά
18. Πατέλου Όλγα του Δημητρίου                                        Νοικοκυρά
19. Πετρίτης Παναγιώτης του Νικολάου                                  Μηχανοτεχνίτης
20. Πολυχρονιάδης Δημήτριος του Νικολάου                              Επαγγελματίας - συντάκτης «Ο Πολίτης της Αίγινας»
21. Σακιώτη Αθανασία του Νικολάου                                     Καθηγήτρια
22. Σακιώτη Μαρία του Θεοδώρου                                        Συνταξιούχος
23. Σαμιώτου Ελένη του Παντελή                                        Δασκάλα
24. Σταματάτου Φραγκίσκη του Αχιλλέα                                  Κτηματίας
25. Τζίτζης Φίλιππος του Λεονάρδου                                    Επαγγελματίας
26. Φλώρου Βασιλική του Λεωνίδα                                       Εικαστικός-Ψηφιδογράφος, μέλος Ε.Ε.Τ.Ε.
27. Φωτεινάτου Αμαλία του Γεωργίου                                    Νοικοκυρά
28. Χάνος Κωνσταντίνος του Παύλου                                     Επιτ. Πρόεδρος Μορφωτικού Αίγινας, αντιστασιακός

ΔΗΜΟΤΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΑΙΓΙΝΑΣ

1. Καμπανάου Δέσποινα του Ισιδώρου                                    Νοικοκυρά
2. Ρούτσιας Αθανάσιος του Αθανασίου                                   Συνταξιούχος
3. Χουρμπιλιάδης Παύλος του Γεωργίου                                  Ψαράς

ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ
ΠΑΦΙΛΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΗΣΩΝ ΑΡΓΟΣΑΡΩΝΙΚΟΥ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ
ΤΖΑΤΖΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

ΠΡΕΚΕΤΕ ΣΟΥΛΑ (ΣΑΛΑΜΙΝΑ)
ΠΡΙΝΕΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΚΥΘΗΡΑ)
ΣΙΜΕΡΔΑΝΗΣ ΝΙΚΟΣ (ΑΙΓΙΝΑ)