Σήμερα στην παραλία της Αύρας το φεστιβάλ φιλοξενεί τη Σαβίνα Γιαννάτου και το Δώρο Δημοσθένους, τον Τάκη Φαραζή στο πιάνο, τον Τάσο Μισυρλή στο βιολοντσέλο και τον Γιάννη Τσανακαλιώτη επίσης στο πιάνο. Θα παρουσιαστούν έργα του Μιχάλη Γρηγορίου "Μεσούρανα του Αυγούστου", σε ποίηση Άρη Αλεξάνδρου και "Ντοάνα", σε ποίηση Τάκη Σινόπουλου, καθώς και έργα του Νίκου Κυπουργού από τους κύκλους τραγουδιών "Λιλιπούπολη" και "Μυστικά του Κήπου".