Η τέχνη της κεραμικής συναντά για μία ακόμη φορά το κοινό της στην παραδοσιακή ιχθυαγορά της Αίγινας. Καθώς η βοή της ημέρας καταλαγιάζει, τα φώτα ανάβουν και οι μαρμάρινοι πάγκοι του καθημερινού μόχθου, υποδέχονται όλες τις δημιουργικές αποχρώσεις των κεραμιστών, που ζουν και εργάζονται μόνιμα ή κατά διαστήματα στην Αίγινα. Η έκθεση άφησε άριστες εντυπώσεις, ήδη από τις πρώτες ματιές. Είναι και η αίσθηση ή η αύρα του χώρου που δημιουργεί προϋποθέσεις συνάθροισης, φιλικού ή εικαστικού διαλόγου.
Την επιμέλεια της έκθεσης έχει κάνει η κυρία Βάσω Καλουδιώτη.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: