![20231229_182209.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/20231229_182209.jpg)
Κατάμεστη από κόσμο ήταν σήμερα το απόγευμα η αίθουσα του Συλλόγου Γυναικών Αίγινας, καθώς το πρόγραμμα των χριστουγεννιάτικων εκδηλώσεων του συλλόγου, περιελάβανε το θεατρικό έργο "Η αλεπού κι ο λύκος" από τη Θεατρική Ομάδα Συλλόγου Γυναικών Αίγινας, βασισμένο σε ένα παραμύθι της γιαγιάς Φλώρας.
Η πολύ όμορφη και καλοστημένη παράσταση, περιελάμβανε αφήγηση, ευφάνταστο σκηνικό, θεατρικές κούκλες, τραγούδια και μουσικούς σκοπούς από διάφορα μέρη της Ελλάδας. Η μουσική ταξίδεψε το κοινό στη Θράκη, στην Ήπειρο, στις Σέρρες και στην Ικαρία, με τους μικρούς θεατές να απολαμβάνουν και να συμμετέχουν σε κάθε σκηνή του δρώμενου.
![20231229_174349.jpg](https://www.aeginaportal.gr/images/xoves8/20231229_174349.jpg)
Η Θεατρική Ομάδα του Συλλόγου Γυναικών Αίγινας, κάθε φορά προσφέρει κάτι καινούργιο, ανανεώνεται και προσεγγίζει με ξεχωριστό τρόπο το παιδικό θέατρο.
Για όσους δεν πρόλαβαν σήμερα, η παράσταση θα επαναληφθεί αύριο 30 Δεκεμβρίου 2023, στις 17:30, στην αίθουσα του συλλόγου.
Οι συντελεστές της παράστασης:
Για όσους δεν πρόλαβαν σήμερα, η παράσταση θα επαναληφθεί αύριο 30 Δεκεμβρίου 2023, στις 17:30, στην αίθουσα του συλλόγου.
Οι συντελεστές της παράστασης:
Κείμενο/Ερμηνεία: Αντώνης Γκλαβάς Φωνή/Ερμηνεία: Κατερίνα Μουτζούρη Φωνή/Κρουστά: Σπύρος Τζίτζης Φωνή/Λαούτο/Ούτι: Αλέξανδρος Σπίτσινγκ Κατασκευή κούκλας/σκηνικού: Αντώνης Γκλαβάς, Rena Pappas Διοργάνωση: Θεατρική Ομάδα Συλλόγου Γυναικών Αίγινας.