Με μία ακόμη μουσική εκδήλωση, αυτή τη φορά jazz, συνεχίστηκε το βράδυ του Σαββάτου στην αυλή του Λαογραφικού Μουσείου, το προφεστιβαλικό πρόγραμμα εκδηλώσεων της 7ης Γιορτής Φιστικιού. Το μουσικό σχήμα ήταν οι MO.T.He - music of the heart - ένα ιδιαίτερα εκφραστικό τρίο, που αποτελείται από τους Βαγγέλη Τσίνα στα drums, τον Ηλία Πανταζή στο μπάσο και τον Μανόλη Παπαδάκη στα πλήκτρα.
Το πρόφεστιβαλικό πρόγραμμα της 7ης Γιορτής Φιστικιού συνεχίζεται, με μία μεγάλη ενότητα εκθέσεων σε γνωστά σημεία του κέντρου της Αίγινας στις 17 Σεπτεμβρίου. Έχει τίτλο: "Στους δρόμους της Αίγινας" και η έναξη της διαδρομής έχει οριστεί στις 7 το απόγευμα από το ξενοδοχείο Brown.
Το σύνολο του περιεχομένου του Aegina Portal είναι πρωτότυπο, αποτέλεσμα δημοσιογραφικής έρευνας και προστατεύεται από τους νόμους περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Απαγορεύεται η αντιγραφή ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια.
Tune in Apps
Ακούστε το Aegina Portal Talk Radio από το λογαριασμό μας στο Tunein
Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε έναν εξωτερικό player: